Rejs trwa:
1
1
3
3
2
2
6
6
dni
1
1
9
9
godz
4
4
3
3
min
1
1
5
5
sek

 

2015.12.06 2300LT
Do Recife pozostało 187Mm
Ilość mil pokonanych (od Szczecina): ponad 5000

Dzisiaj z pokładu Wassyla, małe co nie co naskrobiemy dla was my - Alicja i Natalia. Ponoć co dwie głowy to nie jedna, ale nie mamy pewności czy autor powiedzenia brał poprawkę na dwie blond głowy :D


Płyniemy od prawie dwóch tygodni i chyba wszyscy w załodze chcieliby już poczuć stały ląd pod nogami. Do celu pozostało nam mniej niż 200 mil, co w perspektywie przelotu mającego ponad 1700 jest jak rzut beretem. Można więc zaobserwować na pokładzie wzmożoną aktywność podczas wacht. Wzrok obserwatorów coraz częściej spoczywa na horyzoncie, bo być może akurat ta chmura okaże się jednak górą? Opuściło nas też uczucie "samotności we wszechświecie", coraz więcej świateł wokół nas, i to nie są gwiazdy, a kropki na radarze to nie deszcz. To.... STATKI ! Jesteśmy na dobrym tropie.

Mimo, że jest to nasz najdłuższy przelot i na początku same czarne myśli i obawy chodziły nam po głowie, to musimy przyznać, że nie było wcale tak źle. Nikt nie oszalał, nikt nie wyskoczył za burtę, nie było poważniejszych incydentów z ostrymi narzędziami i chyba (wg naszej obecnej wiedzy) załoga nie wzbogaciła się o filmowego "Wilsona" z Cast Away. Co prawda już przed równikiem zjedliśmy ostatniego pomidora, a dziś poległy ostatnie cebule. Jednak spokojnie z głodu nie umieramy. Potężny zapas puszek pozostaje nienaruszony, a nasi dzielni wędkarze zaopatrzyli nas w pokaźną porcję białka i dziś wyjątkowo, nie była to koryfena. Żeby urozmaicić nam menu i jakoś spożytkować pokaźne pokłady energii Alicja zajęła się zdobywaniem odznaki "cukiernika na fali" i tak powstały rogaliki drożdżowe i przedświąteczne pierniczki. Niestety ani jedne, ani drugie, nie przetrwały nawet 24h.

Humory całej załodze dopisują, słoneczko nam przygrzewa i niecierpliwie czekamy co nas spotka na nowym kontynencie.

Zajęte baczną obserwacją nadawały Alicja i Natalia

PS od Bola. Jak dopłyniemy do Recife i będzie jako taki internet to wrzucę nową porcję zdjęć z Prai na Cabo Verde i z chrztu morskiego.  


Wyprawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin.

Partner wyprawy.

 


Partnerzy medialni:

         
 


O wyprawie przeczytasz także w:
     Rejsuj.pl                             
 

 


 

7 continents 4 oceans - the longest way around the Wolrld.