Rejs trwa:
1
1
3
3
5
5
2
2
dni
0
0
0
0
godz
4
4
9
9
min
0
0
2
2
sek

 

South Africa

Nowoczesne miasta, wioski Zulusów, Safari i dzikie zwierzęta - kolejna porcja zapisków wideo z Mauritiusa i Południowej Afryki. Miłego oglądania:

 

 

Woderful Indonesia

Światowa premiera filmu pt. "Wonder Indonesia" przedstawia w 9 minut naszą 2,5-miesięczną podróż Wassylem przez barwne Indonezyjskie wyspy. Uśiądź wygodnie i rozkoszuj się razem z nami:

 

 

Pacyfik Zachodni

Co tu dużo mówić - kolejna część przygód załogi jachtu Wassyl podczas podróży przez Pacyfik. Zobaczcie sami:

 

 

Land Diving / Pentecost / Vanuatu

 

Bardzo rzadka rzecz i ponad tysiącletnia tradycja. Tylko w jednym miejscu na Świecie możesz zobaczyć szalone skoki ku ziemii. My zobaczyliśmy:

 

 

Swallow Cave

jedno z piękniejszych snorkowań podczas naszej podróży. Jaskinia, błękit wpadających promieni słońca i tysiące srebrnych ryb. Takie rzeczy tylko na Tonga - popatrzcie sami:

 

 

Szczęki IV

To był krótki wypad pod wodę, ale tuż po zejściu na nieco większą głębokość oczom moim ukazały się… szczęki…  szczęki IV. Zobaczcie sami:

 

 

Wojtek w Nowej Zelandii

Co tu dużo pisać, prezentujemy wideo zapiski z podróży Wojtka do krainy pierścienia:

 

 

Wassylem przez Pacyfik Wschodni

Ponad 10-minutowa etiuda filmowa ukazująca blisko 6 miesięcy naszej bytności na Pacyfiku Wschdnim. Zbiór wielu krótkich ujęć z odwiedzanych wysp. Poczujcie klimat tego regionu Swiata:

 

 

Snorkowanie na Bora-Bora?

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmiku z pod wody. Tak, wiem, ciągle coś spod wody - ale tam naprawdę jest pięknie. Tym razem nieco głębszy koral na wyspie Bora-Bora. Pływaliśmy tam z dużą barrakuda, małymi batyskafami i mnóstwem kolorowych rybek. Popatrzcie sami:

 

 

Czy ryby jedzą ryby?

Nie jest to może najważniejsze pytanie które nurtuje nas na nocnych wachtach, ale czemu nie sprawdzić eksperymentalnie tak postawionej tezy. Wykorzystaliśmy do tego..., a zresztą zobaczcie sami:

 

 

Pływamy z Mantami

To jedne z największych ryb - rozpiętość ich skrzydeł wynosi kilka metrów. Te spotkane przez nas choć należą do grupy średniaków (3 metry szerokości, 2,5 długości) to i tak wydają się ogromne. Zwróćcie uwagę na jedną z pierwszych scen gdzie obok nich nurkuje Marcin - robi wrażenie? Na nas także, kolejny piękny dzień w otoczeniu podwodnej natury. Zobaczcie sami:

 


 

Coral Garden czyli kolorowy Świat tuż pod powierzchnią wody

O tym miejscy słyszeliśmy na długo przed wyruzeniem na Pacyfik. Najlepsze miejsce do snorkowania ever - mówił Tomek z Selmy a potem jeszcze wiele napotkanych osób. I wiecie co? Chyba mieli rację. Ale jak słowami opisać taki Świat? Nie da się, dlatego powstał ten krótki film - zobaczcie sami:

 

 


 

Pływanie z wielorybem

Zobaczenie wieloryba to marzenie wieu podróżników, ale pływać w oceanie tuż obok tego największego ssaka na ziemi? To niedopuszczalne! A może jednak..., w końcu nam się i to  udało. Polowaliśmy na te niesamowite chwile w okolicach wyspy Morea na Polinezji Francuskiej. To był mały Humbak - miał może ze 2 miesiące, około tonę wagi i 8 metrów długości. Technicznie można to wszystko łatwo opisać, ale nasze uczucia i wrażenia z tych chwil są bezcenne. Poczuj te klimaty zarejestrowane na tym krótkim filmiku:

 

 


 

Tradycyjne polinezyjskie tańce i śpiewy

Do czego służy parking tuż pod sklepem? Niby każde dziecko wie, ale w określi lipcowego festiwalu Heiva to idealne miejsce aby poćwiczyć i zaprezzentować się lokalnej publiczności. Nagranie amatorskie, tak samo jak ich występy które nas przyciągają, zresztą popatrzcie sami:

 

 


 

Wassylem dookoła Ameryki Południowej

Nie sposób w skrócie opisać odwiedzonych miejsc a Ameryce Południowej, bo z jednej strony są to wielkie Brazylijskie i Argentyńskie miasta - tętniące życiem, sambą, ulicznym gwarem i straganowym jedzeniem. Ale im bardziej na południe tym zimniej, ciszej, bardziej bezludnie. Patagonia o już niemal niedostępna kraina, pełna małych wysepek, zatok i gdzie niegdzie lodu. Do tego koniecznie musimy dodać Horn - marzenie i trwoga wielu żeglarzy. To wszystko postaraliśmy się pozlepiać w tej krótkiej filmowej relacji:

 

 


 

Wassylem dookoła Europy

To były początki rejsu, bardzo byliśmy ciekawi jak żegluje Wassyl, czy pokonamy morze północne jesienią względnie spokojnie i co nas spotka na Zatoce Biskajskiej. Ten filmik poświęciliśmy głównie jemu - Wassylowi, to nasz jacht, dom, transport, i coraz wierniejszy przyjaciel. Popatrzcie sami:

 

 


Wyprawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin.

Partner wyprawy.

 


Partnerzy medialni:

         
 


O wyprawie przeczytasz także w:
     Rejsuj.pl                             
 

 


 

7 continents 4 oceans - the longest way around the Wolrld.