Rejs trwa:
1
1
3
3
5
5
2
2
dni
0
0
2
2
godz
2
2
8
8
min
3
3
4
4
sek

 

Wassyl wyrusza w kolejną wyprawęOd zakończenia wyprawy "Nadłuższą drogą dookoła Świata" minęło już ponad 2 lata. W tym czasie wiele wody upłynęło w Odrze i wiele sztormów przeszło nad Bałtykiem. Po szybkim otrząśnięciu się w lądowej rzeczywistości nadszedł czas kolejnych pomysłów na dalsze żeglowanie. Jeden z nich zrodził się w głowach Marcina, Magdy i Artura i zaowocował szaolną (szczególnie patrząc na obecne trudne czasy)  decyzją o ponownym wyruszeniu jachtem daleko poza horyzont.

Miło nam poinformować, że jacht Wassyl z dzielną załogą (Marcin, Krzysiek, Janek, i Rysiek) w dniu wczorajszym, tj. 10 października 2020 roku wyruszył w kolejną, daleką, oceaniczną wyprawę. Tym razem nie ma dokładnie nakreślonego planu, bo nie cel, a droga się dla nas liczy. Plan na najbliższe miesiące to popłynięcie w kierunku ciepła, a to pojawi się w okolicach Hiszpanii czy Portugalii, a potem na wyspach Kanaryjskich, dokąd swój dziób w najbliższych miesiącach skieruje Wassyl. Roszady w załodze są przewidziane, już niedługo na pokład zawitają Magda z Majką, a  i Artur czeka na dobrą chwilę, aby odpocząć od nawału obowiązków. 

Wznawiamy zatem nasz przekaz z pokładu jachtu. Już od dziś możecie nas śledzić w systemach trackingowych (YB, AIS), czytać o  losach wyprawy na naszej stronie oraz facebooku, oraz trzymać kciuki za wyprawę.

Pozdrawiamy
załoga Wassyla

 


Wyprawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin.

Partner wyprawy.

 


Partnerzy medialni:

         
 


O wyprawie przeczytasz także w:
     Rejsuj.pl                             
 

 


 

7 continents 4 oceans - the longest way around the Wolrld.